542487960649491

Yaz düğünü ve davetler için giyim önerileri..

Yaz mevsiminin gelişi ile birlikte katılmanız gereken düğün, davet listeniz artış gösteriyor ve farklı mekanlarda gerçekleştirilen organizasyonlar sizi değişik alternatifler yaratmak konusunda zorluyor olabilir. Kadınların bu konuda erkeklerden çok daha fazla seçeneğe sahip olduğu bilinse de seçenek fazlalığı her zaman bir avantaj değildir. Düğünde giyeceğiniz elbise, düğünün tarzına, hangi vücut tipine sahip olduğunuza, düğün mekanına, hava durumuna, trendlere göre çeşitlilik gösterir. İşte bu yaz düğünler için size fikir verecek stiller…

Doğayla iç içe olan kır düğünü

Rahatlığın ve pastel tonların ön plana çıktığı kır düğünleri için, doğayı anımsatan çiçek motifleri, asimetrik kesim ile zarif yırtmaçlara eşlik eden uzun ve uçuş uçuş kumaşlardan hazırlanan elbiseler mekana en uygun tercihler olacaktır. Fazla yüksek topuklu ayakkabı tercihinde bulunmamak, özellikle taş yürüme yolu bulunmayan mekanlarda daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Kır düğünlerinde bir başka dikkat etmeniz gereken konu ise mücevher seçimi; tercihinizi zarif ve minimalist tasarımlardan yana kullanabilirsiniz.

 

Salon düğünü

Salon düğünlerinde ise yaz mevsiminde olunsa bile koyu tonların cool etkisinden faydalanabilirsiniz. Ya da Kırmızı gibi renklerin büyülü etkisini de kullanabilirsiniz.. Ancak aşırı bir gösterişten kaçınmak adına kırmızı ve cool tonları tercih ettiğiniz zaman özellikle ayakkabı ve makyaj konusunda nude tonları kullanmalısınız. Bu şekilde iddialı bir görünüme sahip olacağınız gibi dengeli bir şıklık da yakalamış olursunuz. Ayrıca kıyafetiniz  ve saç modeliniz ile uyum içerisinde kullanacağınız ışıltılı aksesuarlar, tüm dikkatleri üzerinize çekmeye yardımcı olacaktır.

Çünkü; özel günler, özen ister..

 

Share