Manisa’da bir Akdeniz’li…

Litany, Manisa Organize Sanayi Bölgesi MOSPARK’ta Ağustos 2015’de kapılarını hizmete açtı.

 

120 kişi oturma kapasiteli Litany’nin menüsü Ege ve Akdeniz mutfaklarının seçkin ürünlerinden oluşmakta olup, zengin başlangıçlar, pizza ve makarna çeşitleri, et,tavuk ve balık menülerinin yanı sıra, özenle hazırlanmış şarap menüsü ile de dikkat çekiyor.

Ege zeytinyağlıları, dört peynirli pizza, sübyeli makarna, çökertme, şnitzeller ve panna cotta öne çıkan ürünler. Diyet menüleri de özellikle bayanların ilgisini çekiyor.

12:00-24:00 saatleri arasında hizmet vermekte olan Litany Ristorante, havuz kenarındaki konumuyla ,özellikle akşam yemeklerinde sık sık İzmir’e gitmek eğiliminde olan Manisalılar için iyi bir seçenek olmayı hedefliyor.

Bünyesinde Miranda markalı Ayvalık zeytin ve zeytinyağı ürünlerinin satışı da yapılmakta olan Litany, yıllardır İzmir’de faaliyetlerini sürdürmekte olan Tepekule Catering & A7 Şehir Kulübü işletmesi..

‘Her yemek bir şölendir’ mottosu ile hareket eden işletmenin manifestosu da dikkat çekici..

‘’Yediğimiz her şeyin sadesi, tazesi, doğalı ve yereli güzeldir. Biz yaşadığımız bu bölgenin; Ege ve Akdeniz’in kendine özgü ve taze ve doğal gıdalarının ve beslenme alışkanlıklarının önemine inanıyoruz. 

Sofralarımıza gelen her türlü yiyeceğin üretiminde emeği olan; Ayvalık’lı zeytin üreticisinden, Foça’lı balıkçıya, Manisa’lı üzüm üreticisinden, Aydın’lı incir üreticisine kadar herkese şükran duyuyoruz. 

Toprağa ve üretime saygı göstermeden, lezzete ve güzel yemeklere ait bir kültürün var olamayacağına inanıyoruz.’’

 

Share