LİTANY ÜRETEN KADINLARIN YANINDA..

Hayatın zorlu akışı içerisinde üretmekten vazgeçmeyen, her alanda var olmaya çalışan girişimci kadınları destekliyor ve sizlere tanıtmak istiyoruz.

Bu kadınlardan birisi, Aysun İYİSOY

Kendisi 45 yaşında, evli, iki çocuk annesi ve ev hanımı.  Manisa’da yaşıyor.

                                            

Aysun hanım geri dönüşüm malzemelerinden çeşitli sanatsal süs eşyaları meydana getiriyor. Ürünlerini ortaya koyarken ” Geri dönüşüm, içinde sanat barındırır” düşüncesiyle yola çıkmış ve geri dönüşüm olabilecek her türlü malzemeyi kullanmış. (Cam,plastik,kağıt,karton vb.) Ayrıca doğada bulunan ve kullanılmaz durumda olan taş, ağaç kabuğu, meyve sebze kabukları , çekirdekleri vb. malzemeleri ürünlerini ortaya koyarken çeşitli şekillerde kullanıyor. Aysun hanım ” atıklarımız çöp olmaktansa köşemizde süs olsun” mantığıyla özgün ve doğal olma gayretiyle sanatsal faaliyetlerini evinde yapmakta. Resim, ahşap işlemeciliği, seramik ve alçı, kağıda şekil verme gibi konularda oldukça yetenekli olan Aysun hanımın bu açıdan geniş bir ürün yelpazesi var . Çevresi tarafından beğeni toplayan ürünleri ile kendisini  sürekli olarak  yenileme ve  sanatını devam ettirme gayreti veriyor.

  

       

Siz de evinizin ya da işyerinizin bir köşesinde yer vererek destek olmak isterseniz bu ürünleri Litany’lerde bulabilirsiniz.

 

 

Share