Kongre Organizasyonu

İzmir'in yükseleni Tepekule'de..

Kongre Organizasyonu
Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’ni ve tarihsel olarak ülkemizi “fuar” kavramı ile tanıştıran, gelecek vizyonunu“fuarlar, kongreler kenti” hedefi ile oluşturan İzmir’de sektörün hizmetine sunmaktayız. İzmir’in giderek artan konaklama kapasitesi, şehirlerarası ve şehir içi ulaşım kolaylıkları, iklim avantajları, zengin tarihsel mirası, göz alıcı güzellikleri, kongre ve sergi merkezimizin olanakları ile birleşerek size, kongre, sempozyum, fuar, panel, gösteri, konser ve her boyuttaki toplantılar için ideal bir ortam oluşturur. Kongre ve Sergi Merkezimiz, İzmir’in ilk kurulduğu yer olarak kabul edilen, kentin çevresinde konumlandığı körfezin muhteşem manzarasını ayaklarınızın altına seren Tepekule’de kurulmuştur ve ismini bu antik kentin kurulduğu yerden alır. Tepekule, konum olarak, kentin tüm önemli merkezlerine ve turizm beldelerine yakındır. Etkinlikleriniz süresince, Tepekule’de sizin ve konuklarınızın ihtiyacı olan her şeyi parmaklarınızın ucuna getiriyoruz.

Konuklarınızı gururla ağırlayacağınız bu mekanda, size ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyacağız.

Kongre Salonlarımız
– Anadolu Salonu

Salon; akustik, görüntü, ışık, sahne mekaniği ve projeksiyon sistemleri açısından çok amaçlı profesyonel ekipmanlar ile donatılmıştır. Konferans, tiyatro, sahne sanatları, elektronik destekli ve akustik konser ve gösterilere uygun olarak tasarlanmıştır.

Anadolu Salonu ayrıca çok kanallı ses kaydı ve mükemmel akustiği sayesinde tüm gösterilerin profesyonel kayıtlarının yapılabileceği ülkemizdeki ender salonlardan biridir.

Alt salon 555, balkon bölümü ise 177 kişi toplamda 732 kişi kapasitelidir.

Salonun fuayesi etkinliklerinizin öncesinde ve sonrasında resepsiyonlar, kokteyller ve ziyafetler için kullanılabilir.

Ses Sistemi: Dijital hoparlör ses yöneticisi, konferans, konser mikrofon sistemleri ve kablosuz mikrofon sistemleri,CD çalar, 24 track multi kayıt olanağı.

Işık Sistem: 2048 kanal dijital ışık mikseri, 12 amp dimmer çıkışlar, 40 profil spot, fresnel (PC), 36 par-64 spot, efekt spotları, takip spotu.

Video Data Projeksiyon Sistem: 7000 Ansi Lümen XGA projektör, DVD oynatıcı, 15×6 m projeksiyon perdesi.

Sahne Boyutları :
Derinlik 12.30 m.
Portal Ağzı 15×6 m.
Sahne Yüksekliği : 15 m. (Sofito boşlukları dahil)

Sahne Mekaniği :
Sahne mekaniği 13 adet dekor askı çubuğu (sofit), 1 adet yangın perdesi, 2 adet ışık köprüsünden oluşmaktadır. Sahne mekaniğinin tamamı frekans ayarlı motorlarla kumanda edilmekte olup, PLC kontrollüdür.

Sahne Dekor Asansörü :
Zemin katından dekorların sahneye alınması için kullanılmaktadır.

Yangın Güvenlik Önlemleri :
Yangın konusunda uluslararası standartlara uyulmuş olup, salonda kullanılan tüm malzemeler alev almaz özelliklere sahiptir.

Sanatçı Soyunma Odaları :
Toplam 3 adet sanatçı soyunma odası ve her soyunma odasında lavabo ve duş bulunmaktadır.

 Akdeniz Salonu

Akdeniz Salonu 210 kişi kapasiteli olup panel, söyleşi ve tiyatro gösterileri için hizmet vermektedir.

Salon fuayesi etkinliklerinizin öncesi ve sonrasında resepsiyonlar, kokteyller ve ziyafetler için kullanılabilir.

Ses Sistemi: Dijital hoparlör ses yönetici, konferans, konser mikrofon sistemleri, kablosuz interkom sistemi

Video Data Projeksiyon Sistemi:  3000 Ansi Lümen XGA projektör, DVD oynatıcı.

Sahne Özellikleri:
Derinlik 4 m.
Portal Ağzı 7.2×3 m.
Sahne Yüksekliği: 3m.

Ege Salonu

Ege salonu 150 kişi kapasiteli olup seminer, sempozyum, bayii ve ürün tanıtım toplantıları için düzenlenmiştir.

Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde tüm salonlarda projeksiyon cihazları mevcuttur.

Ege, Karadeniz, ve Marmara Salonlarının fuayeleri de sergi alanı olarak kullanılabildiği gibi etkinlikler öncesi ve sonrasında kahve molaları ve kokteyller için de hizmet vermektedir.

Deneyimli teknik ekibimiz her etkinliğe uygun teknik düzenlemeyi organizasyon ekibiniz ile birlikte hazırlar ve hizmetinize sunar.

Marmara Salonu
Salonları 85 kişi kapasiteli olup özellikle firma eğitimlerinde ve bilgilendirme toplantılarında sağladığı sıcak iletişim ortamı ile hizmetinizdedir.

Karadeniz Salonu
Salonları 85 kişi kapasiteli olup özellikle firma eğitimlerinde ve bilgilendirme toplantılarında sağladığı sıcak iletişim ortamı ile hizmetinizdedir.

 Kuzey Salonu
Salonları tiyatro düzeni 18 kişi, U düzeni 10 kişi kapasiteli olup özellikle firma eğitimlerinde ve bilgilendirme toplantılarında sağladığı sıcak iletişim ortamı ile hizmetinizdedir.

 Doğu Salonu
Salonları tiyatro düzeni 18 kişi, U düzeni 10 kişi kapasiteli olup özellikle firma eğitimlerinde ve bilgilendirme toplantılarında sağladığı sıcak iletişim ortamı ile hizmetinizdedir.

 İzmir Salonu
İzmir salonu 800 kişilik oturum salonu olarak kullanılabildiği gibi 800 kişilik gala yemeklerinde ve 1000 kişilik kokteyller için hizmet vermektedir.

Ses Sistemi:
Dijital hoparlör ve sound ses kontrolü, konferans mikrofon sistemleri, CD, DVD, projektör.