542487960649491

Kış Düğünleri İçin Öneriler

Mutlu bir birlikteliği bir ömür boyu taçlandıracak olan düğünler, çiftlerin en fazla özen gösterdikleri şeyler arasından yer alıyor. Düğün mevsimi olarak genellikle yaz ayları tercih ediliyor gibi görünse de bazı çiftler kış aylarının güzelliğini yaşamak istiyor.
Kış aylarında düğün yapmak özen gerektiriyor; Bu sebeple kış düğünü planlarken, unutulmayacak bir gün ve gece yaşayabilmek için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Biz de bu yazımızda kış düğünü konusunda dikkat etmeniz gereken tüm unsurları sizin için listeledik.

1-Mekan seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli
Mekan seçimi, kış düğünleri için en kritik konulardan birisi. Bunun elbette birçok nedeni var. Soğuk havalar, olası yağışlar bunların başında geliyor.

Konum:  Kapalı mekan seçerken ise dikkat etmeniz gereken unsur düğün salonunun merkezi bir konumda yer alıp almadığı olmalı. Çünkü sert hava şartlarında insanların kolayca düğüne gelip ardından da evlerine gidebilmesi oldukça önemli. Aksi takdirde beklediğinizden daha az bir katılım ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Havadarlık: Kışın kapalı alanlarda düğün yapıldığında, birçok insanın aynı kapalı alanda bulunması nedeniyle içerde oksijen seviyesi azalır. Bu yüzden geniş, havalandırma sistemi olan, insanların rahatça nefes alabileceği mekânların olması oldukça önemlidir.
Bu sebepten cam duvarlı düğün mekanları kış için ideal seçenekler arasında. Hem kışın atmosferini yaşayıp hem de üşümeden güzel bir düğün yapma imkanı sağlıyor.

Sıcaklık: Havadar olması kadar önemli bir başka durum ise mekânın sıcak olması. Davetlilerinizin mont ile salonda oturmasını istemezsiniz. Bu yüzden ısıtma sistemlerinin çalışır olması ve varlığı üzerine mutlaka bir ön araştırma yapmalısınız. Ayrıca seçeceğiniz mekanın mutlaka bir vestiyeri olmasına özen gösterin.

2-Çiçeğinizi seçerken neye dikkat etmelisiniz
Düğünlerin olmazsa olmaz parçalarından birisi çiçekler. Düğün çiçeği ve gelin çiçeği olarak ikiye ayrılan çiçekler için kış aylarında daha farklı tercihler yapmanızda fayda var. Yaz aylarında renklerin cümbüşünü masalara daha rahat yansıtabiliyordunuz, ancak kışın ise kış renklerini temsil eden tonlarda kuru çiçekler ya da orkide, zambak gibi beyaz çiçeklerden yana kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

3- Davetiye seçimi nasıl yapılmalı?
Davetiye seçerken mevsimin tüm özelliklerinden yararlanarak daha şık bir görsel bütünlük elde edebilirsiniz. Kış düğünlerinin vazgeçilmez rengi olan beyazı davetiyede de kullanarak herkesin beğenisini kazanacak bir tasarım yapabilirsiniz. Ayrıca davetiye üzerinde çok fazla süs kullanmadan sade bir tasarıma yönelmekte daha şık ve akılda kalıcı bir tercih olacaktır.

4-Doğal ve samimi bir dekorasyon kullanın..
Size özel kişiselleştirilmiş detaylarla davetlerde farklılık yaratan organizasyonlar, bir adım öne çıkıyor.
Kış düğünlerinin tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden birisi de daha içten ve doğal olması. Siz de bu özelliği sonuna kadar kullanmaya gayret edin.

Düğününüzü ister kulüp, davet alanlarında isterseniz de bir düğün salonunda yapın dikkat etmeniz gereken nokta doğallık olmalı. Dekorasyon seçiminizi beyaz ya da hardal sarısı, tuğla rengi, bordo, turuncu, koyu yeşil, gülkurusu gibi kış renklerinden yana kullanırsanız, hem daha şık hem de daha samimi bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bu sayede düğününüze gelen misafirlerde daha rahat ve özgür hissedeceği için unutulmaz bir düğüne imza atmış olacaksınız..

Mutluluklar dileriz..

Share