Hakkımızda

SGB Gıda Ltd.Şti. 2006 yılından bu yana Tepekule Kongre Merkezinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Tepekule Events çatısı altında Tepekule, Kordelya ve İzmir salonlarında her türlü özel gün organizasyonu düzenlenmektedir. Litany Ristorante, Tepekule Catering, Yemek Atölyesi ve yaz aylarında izleyicileriyle buluşan açık hava sineması belli başlı etkinlikler arasındadır.

SGB Gıda ve Danışmanlık Ltd.Şti., Sanver Süzek, Binali Yılmaz, Kadir Gökhan Dökmeoğlu ve Müge Süzek Kalkır ortaklığıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

sgb-gida

Sanver Süzek, 1961 yılında İzmir’de doğdu. E.Ü.İşletme Fakültesi-İşletme Finansı anabilim dalından 1981 yılında mezun oldu. Aynı bölümde Araştırma görevlisi olarak 1987 yılına kadar çalıştı.Yüksek lisansını ‘Sermaye Artırımına Giden Firmaların Finansal Analizi’ tezi ile tamamladı.

1988-1999 tarihleri arasında Bodrum’da turizm seyahat acentacılığı ve otel yatırım ve işletmeciliği alanlarında yöneticilik yaptı.1999-2010 tarihleri arasında Bodrum Türkbükü’nde Mavi Suite otelin işletmeciliğini yaptı.2002-2003 döneminde İzmir’de Blue Miles adlı restorantın açılışını ve işletmeciliğini yaptı.2003-2007 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (BİMER)’in Danışma Kurulu Üyeliği yaptı,aynı dönemde BİMER’e bağlı AH-LA (American Hotel – Lodging Association) programında Otel – Restaurant Yönetimi ve Turizm Semineri, yine BİMER’e bağlı BEMİY(İşletme Yönetimi)Programı kapsamında İşletme Finansı ve Fizibilite Etüdleri ve turizm dersleri verdi.

2006 yılından bu yana Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’-nin çatı katındaki Litany Ristorante ve Tepekule Özel Günler salonlarının işletmeciliğini yürütüyor.
2012 yılında Ayvalık’ta faaliyet gösteren Miranda Gıda Ltd. Şti.ne ortak oldu.

Kadir Gökhan Dökmeoğlu, 1962 yılında İzmir’de doğdu. D.E.Ü. Grafik Anasanat dalından 1986 yılında mezun oldu. 1987-1991 yılları arasıda Fast Food ve Otel ekipmanları ithal eden ve pazarlayan bir firmada (Enis Elagöz Catering Equipments Export – Import) yönetici olarak çalıştı. Aynı firma adına çeşitli işletmeler açtı, danışmanlık verdi ve yönetti.

1991–1992 yılları arasında Mupitaş A.Ş.’nin ( Mudurnu Tavukçuluk) yeni kurulmakta olan restoranlarının Genel Müdürlüğünü yaptı ve Mudurnu Franchising sisteminin ilk prensiplerini oluşturdu.1993-1998 yılları arasında İzmir’de kurulan Şişko restoranın (1250 kişi kapasiteli) kuruluşunu ve genel müdürlüğünü yaptı. 1998-2002 yılları arasında yurtdışında Çin Mutfağı üzerine çalıştı. Romanya’da‘fast meal’ konsepti adı altında Çin Fast Food restoranlarının kuruculuğunu ve danışmanlığını yaptı. 2002-2003 döneminde İzmir’de döndü ve Blue Miles adlı restoranın açılışını yaptı. Konusunda danışmanlıklar da vermekte olan Kadir Gökhan Dökmeoğlu halen İzmir Çiçekliköy’de Badem restorantın işletmeciliğini yürütmektedir.

Binali Yılmaz 1968 yılında Erzurum’da doğdu. Meslek hayatına 1981 yılında Karşıyaka Avcılar Kulübünde başladı. Sırası ile Dergah restoran, Angora restoran, Şenay restoran, İzmir Ticaret Odası lokali, Halikarnas, Boğaziçi restoran, Şişko Et lokantası, Sports International (Boğaziçi ) restoranlarında şef ve yönetici olarak görev yaptı.
1996 yılında Gıda çarşısı Baca restoranını işletmeye açtı.1999 yılında Divan Şark sofrası, 2001 yılında Çankaya Baca cafe, 2013 yılında Çiğli Baca Express ve 2014 yılında Gıda Çarşısı Baca Cafe/Bistro’yu açtı. 2006 yılından bu yana Tepekule Kongre Merkezinde SGB Gıda ortağı olarak catering hizmetleri ile Litany Ristorante nın da işletmeciliğini yapmakta olan Binali Yılmaz, çeşitli danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra turizm okullarında da sektörel danışmanlık hizmet vermektedir, 2012’den bu yana Ayvalık’ta faaliyet gösteren Miranda Gıda Ltd. Şti.nin ortağıdır.

İZSİAD, İzmir Ahçılar Derneği ve Pastacılar Derneği üyesi olan Binali Yılmaz evli ve 2 çocuk babasıdır.

Müge Süzek Kalkır, 1965 İzmir doğumlu olup İzmir Özel Türk Koleji ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Aynı fakülteden yüksek lisans diploması sahibidir.1987-1994 yılları arasında İzmir Halk Sigorta Ege Bölge Müdürlüğünde ve Blue Miles adlı restorantta Halkla İlişkiler departmanlarında çalışmış olup, 2 çocuk annesidir.