542487960649491

2020 yaz gelinlerinin makyajı nasıl olmalı?

Yaz gelini olmak isteyenlerin en çok merak ettiği ve araştırdığı Gelin makyajı trendlerine hep birlikte bir göz atalım istedik. Hatta yeni nişanlıysanız veya hızlı yaklaşan bir düğününüz varsa, saç ve makyaj denemeleriniz için hazırlanıyorsanız, bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Bronz Bir Cilt

Geçtiğimiz yıl içerinde oldukça ilgi gören, ağır konturun modası çoktan geçti! Bunun yerine, mat bronzlaştırıcı ve highliter ile bronz bir görünüm elde etmenizi tavsiye ediyoruz. Ya da sıcak ve güneşli bir bölgede biraz bronzlaşın diyoruz. Güneş koruyucu sürmeyi ihmal etmeyin…

Porselen Makyaj

Cildinizin çok pürüzlü olduğunu düşünüyorsanız, size tavsiyemiz porselen makyaj tekniği ile yapılan makyajlar olacaktır. Gelin makyajı trendleri arasında herhalde en eskimeyeni porselen makyajdır! Porselen gibi aydınlık, pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşturan bu makyaj gene olarak sivilce izi, güneş lekeleri, cilt lekeleri ve akne gibi cilt problemlerini ve pürüzleri tamamen kapatmaya yöneliktir.

Pırıltılı Farlar

Gelin makyajı sade olmalı ve mat olmalı diyorsanız, belki de yanılıyorsunuz. Işıltılı bir gelin makyajı ile de harika görüneceksiniz. Geçen senenin metalik farları bu sene de hüküm sürecek çünkü. Gümüş ve altın tozları, tane tane duran pırıltılar çok moda.

Romantik Pembeler

Pembe renk gelin makyajının demirbaşı hatta olmazsa olmazı olacak. Biliyorsunuz geçen sene de modaydı, bu sene de bolca var. Mat, bebek pembeleri, pastel pembeler ve pembe tonları yine oldukça zirvede. Üstelik allık olarak kullanılan pembeleri far olarak da kullanabilirsiniz. Kısaca, pembe renk günün öne çıkanı diyebiliriz.

Dudaklar Parlasın

Geçtiğimiz yıl yeniden moda olan parlak dudak özellikle 2020’nin gelin makyajında oldukça ön planda. Parlak ve renkli dudaklar bir gelinin olmazsa olmazı. Hafif renk veren hem nemlendiren, hem de parlatan ürünleri kullanabilirsiniz.

Çekici Saçlar

Saçınızın uzunluğu ne olursa olsun saçları geriye atmalısınız. İster zarif bir atkuyruğu, isterseniz ıslak ve geriye taranmış olsun, bu trend saçınızı yüzünüzden geri çekerek muhteşem cildinizin ve elmacık kemiklerinizin görünmesini sağlamalısınız. Bunun yanı sıra şirin görüntü istiyorsanız, saçlarınızı geriye atarken hafif dalgalı modelleri seçebilirsiniz.

Esmer Gelinlere Özel

Esmer gelinler için bu yılın gelin makyajı trendlerinde birçok farklı seçenek var.

 

a) Doğal buğulu gözler ve kırmızı ruj ile seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.

b) Pembe allık rengiyle romantik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

c) Kahverengi saçlı ve kahverengi gözlü esmerler, ruj rengini patlatarak harika bir makyaj yaptırabilirler.

d) Kahverengi saçlı ve mavi gözlü esmerler için yumuşak ve mat görünümler çok hoş olur.

e) Mat renkte bir ruj ve kahve tonlarında buğulu göz makyajıyla harika görünebilirsiniz.

f) Metalik göz farı ve pembe ruj ikilisi esmer gelinlerin sıra dışı bir güzelliğe sahip olmasını sağlar.

 

Tepekule Events ailesi olarak, tüm evlenecek çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz..

 

Share